Reportaż ślubny


Warning: Attempt to read property "slug" on array in /home/floating/domains/kingamadro.com/public_html/wp-content/themes/photome/lib/contentbuilder.shortcode.lib.php on line 41

Warning: Attempt to read property "name" on array in /home/floating/domains/kingamadro.com/public_html/wp-content/themes/photome/lib/contentbuilder.shortcode.lib.php on line 41

Warning: Attempt to read property "slug" on array in /home/floating/domains/kingamadro.com/public_html/wp-content/themes/photome/lib/contentbuilder.shortcode.lib.php on line 41

Warning: Attempt to read property "name" on array in /home/floating/domains/kingamadro.com/public_html/wp-content/themes/photome/lib/contentbuilder.shortcode.lib.php on line 41

Autentyczny reportaż ślubny

Dokumentując ślub, chcę stworzyć możliwie najbardziej dokładny, niesztampowy, AUTENTYCZNY reportaż z tego wyjątkowego dnia.

Dobry reportaż to wypadkowa wielu czynników, z których trzy są absolutnie najważniejsze.

Przede wszystkim – wrażliwość fotografa. To, jak za kilka lat będziesz wspominać swój ślub zostanie w dużym stopniu ukształtowane przez zdjęcia, jakie otrzymasz. Chcesz otrzymać serię zdjęć, które typowo kojarzą się z weselem i mogły zostać zrobione wszędzie? A może chcesz otrzymać żywy reportaż opowiadający Twoją historię, przygody, wzruszenia, Twoją unikalność?

Wybierając fotografa ślubnego, wybierasz wrażliwość, przez którą zostanie przefiltrowany Twój ślub i wesele. Warto wybierać tak, aby wrażliwość fotografa była bliska Twojej wrażliwości.

Po drugie, w reportażu kluczowa jest umiejętność obserwacji, dostrzegania gestów, wzruszeń, wydarzeń, które dla wielu pozostają niezauważone, a które niosą w sobie ogromny ładunek emocjonalny. Reportaż, w moim rozumieniu, to nie jest reżyserowanie, idealizowanie czy powtarzanie utartych kadrów podpatrzonych w Internecie. Reportaż to wierne, dokładne, nieszablonowe opowiedzenie historii. 

Reportaż, to także bycie ciągle w gotowości do naciśnięcia spustu migawki w tym konkretnym, decydującym momencie, który sprawi, że zdjęcie stanie się ponadczasowe i za kilkanaście lat żywo przypomni bieg wydarzeń.

 

Reportaż ślubny - o co w tym wszystkich chodzi?

Do każdego reportażu fotograficznego podchodzę indywidualnie. Zanim pojawię się na Twoim ślubie, chcę się dowiedzieć kim jesteś, co Cię interesuje, jakie masz wartości, jaka jest historia Twojej miłości. Chcę Cię poznać, żeby wiedzieć co jest dla Ciebie ważne i na czym szczególnie Ci zależy.

Oferuję swoją wrażliwość, pełne zaangażowanie, doświadczenie, oraz spokój, którego czasami w dniu ślubu brakuje. Fotografuję tak, aby Twój ślub żył na zdjęciach nawet wiele lat później. Widzę większą wartość w zdjęciach pokazujących co akurat robili Twoi bliscy, kiedy Ty nie patrzyłaś, niż w dziesiątkach zdjęć bukietu, spinek, guzików czy mankietów – które może mieć każdy. 

A jak to wygląda w praktyce? Przeczytaj opinie moich klientów.

 

Fotografia ślubna Poznań

Gdzie pracuję?

Mieszkam w Poznaniu, fotografuję wszędzie. Dokumentowałam ślubne historie między innymi na Mazurach, Dolnym i Górnym Śląsku, nad Bałtykiem. To właśnie chęć podróży, które możesz śledzić na moim blogu podróżniczym Floating My Boat, pchnęła mnie do rozpoczęcia przygody z fotografią ślubną. Spodobały Ci się moje prace, a nie jesteś z Poznania? To nie problem – jeśli tylko Twój termin będzie dostępny w moim kalendarzu – przyjadę na Twój ślub.

Czego możecie się spodziewać?

Pełnego zaangażowania z mojej strony zarówno przed ślubem jak i w trakcie. Fotografuję nie tylko was, ale także wszystko to, czego nie jesteście w stanie dostrzec. Co robią wasi goście kiedy jesteście zajęci sobą, jak reagują dziadkowie kiedy składacie sobie przysięgę, co wyprawiają świadkowie żeby pomóc w organizacji wesela. To wszystko, co jest istotne, a łatwo to przegapić.

Prawdopodobnie dostaniecie ode mnie niewiele zdjęć dodatków. Obrączki, sukienka ślubna, bukiet, miejsce – to jest ważne i to fotografuję, choć raczej sprawnie i w niewielkiej liczbie. Ważniejsze jest dla mnie dokumentowanie relacji między ludźmi i emocji niż weselna fotografia produktowa, ponieważ wierzę, że za kilka lat większą wartość będzie mieć dla was zdjęcie babci, brata, czy rodziców robiących nawet coś zabawnego, niż trzydzieste zdjęcie dekoracji na stołach weselnych.

Nie wypuszczam także nikogo bez dobrych odbitek, a zdjęcia w pełnym rozmiarze przekazuję na pen drive.

Jakie są pakiety, co zawiera cena, jak zarezerwować termin?

Aby sprawdzić czy wasz termin mam jeszcze dostępny oraz poznać aktualną ofertę reportażu fotograficznego, napisz do mnie wiadomość przez formularz kontaktowy. Odpiszę najszybciej jak to możliwe i na pewno będę chciała się z wami spotkać – na kawie w Poznaniu lub na Skypie, jeśli dzielą nas kilometry. Gwarancją rezerwacji terminu jest wyłącznie podpisana umowa oraz wpłacony zadatek.

Czy potrzebuję noclegu?

Jeśli wesele odbywa się powyżej 100 km od Poznania, to potrzebuję noclegu. Nie chcę ryzykować zaśnięcia za kierownicą wracając do domu po całym dniu pracy. Jeśli wesele odbywa się w miejscu poniżej 100 km od Poznania, to nie ma takiej potrzeby.

Co to jest mini plener?

To 15-30 minut w dniu ślubu, kiedy możecie odpocząć od natłoku wrażeń tylko we dwoje. A właściwie to we troje, ponieważ ja ten czas wykorzystuję do zrobienia wam kilkunastu naturalnych ujęć w plenerze. Często wystarczy kawałek ciekawej faktury, kilka drzew, jezioro – cokolwiek co jest w otoczeniu miejsca wesela, aby zrobić ciekawe zdjęcia. Emocje, jakie przeżywacie w dniu własnego ślubu robią te zdjęcia – nie miejsce. Plener ślubny w innym dniu niż ślub ma sens tylko wtedy, jeśli tego chcecie i jesteście gotowi poświęcić na to czas w tygodniu.

Zobacz więcej wybranych zdjęć ślubnych w portfolio oraz pełne ślubne historie.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.